Кырдьа5астар декадалара

Алтынньы ыйга сылын ахсын кырдьа5астар декадалара Бутун дойду урдунэн ыытыллар. Сылын ахсын а5ам саастаах дьонно улахан бол5омто ууруллара хай5абыллаах суол. "Чуукаар нэьилиэгэ" МТ бу декада5а угус тэрээьиннэри ыытта. Ол курдук, оскуола о5олоро кырдьа5астарга ба5а еттунэн кемелере, администрация улэьиттэрэ аьа5ас аан куннэригэр докумуоннары керуугэ-истиигэ, толорууга субэ-ама, "Эр бэрдэ эьээлэр", дуобакка курэх ыытылыннылар. Декада сабыллыытыгар нэьилиэк общественнай, культурнай оло5ор кехтеехтук кыттар а5ам саастаахтарга "Ньурба оройуона" МТ баьылыгын Попов Б.Н.  аатыттан махтал суругу Алексеев Николай Дмитриевичка, "Чуукаар нэьилиэгэ" МТ баьылыгын солбуйааччы Семенов В.Н. махтал суруктары Иннокентьева Клавдия Сергеевна5а уонна Николаев Василий Никитичка туттарда.